Versenyeredmények a 2020/2021-es tanévben

2020 2021-es tanév

KÖMAL Matematika Verseny
Feczkó Nóra (10.d) országos I. helyzést ért el
Felkészítő tanár: Matolcsy Erzsébet

Kudari Enikő tanárnő
Kiváló Versenyfelkészítő Díj-ban részesült.
 
Savária Országos Történelemverseny,  döntő, 2020.09.12.
A vírus miatt tavaszról elhalasztott Savaria Versenyen 9. évfolyamos kategóriában Boczkó Bence (10.a) az országos döntőn 4. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: dr. Kovács Örs
 
Szabadfogású Birkózás Országos Bajnokság, 2020.09.12.
Rizmajer Márton (11.b)  a szabadfogású birkózás Országos Bajnokságán, szeptember 5-én (80 kg) kadet (2003/2004) korcsoportban, szeptember 12-én (79 kg) junior(2000-2001-2002-2003) korcsoportban, első helyezést ért el, és ezzel Magyar Bajnoki címet szerzett. 
A decemberi Junior Világbajnokságon, a magyar színeket fogja képviselni.
 
 
Kengurú matematika verseny, országos döntő, 2020.09.30.
A tavaly elmaradt Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt év elején még sikerült megtartani (nem online, hanem élőben, és a tavalyi korosztály szerint). Az egyfordulós versenyen két diákunk is bejutott az ország legjobb 15 díjazott tanulója közé: 11.  osztályos kategóriában Tremmel  András országos 10. lett az induló 1230 diákból,  7. osztályos kategóriában pedig Mocsáry András országos 5. lett az induló 2892 diákból. Gratulálunk nekik!
Felkészítő tanáraik: Ellenriederné Molnár Éva és Valaczka Ágnes
 
 
A Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny döntőjébe jutott
Árvay Mátyás (8.b). Felkészítő tanár: Gruber Ildikó
2020.10.12.
 
 
 
Katolikus Középiskolák Matematika Versenye 2020.10.12.
2019/2020-as tanévre vonatkozóan    
9. évfolyam    
  osztály felkészítő tanár
4. helyezett: Rozsondai Örs 9. d Antalné Rakonczás Éva
7. helyezett: Horváth Domonkos 9. b Ellenriederné Molnár Éva
     
10. évfolyam    
     
1. helyezett: Feczkó Nóra 10.d Matolcsy Erzsébet
9. helyezett: Kis Hunor 10.d Matolcsy Erzsébet
     
11. évfolyam    
     
5. helyezett: Tremmel András 11. b Ellenriederné Molnár Éva
8. helyezett: Hajder Kinga 11. d Lőrincz Éva
12. Szatmári Gergely 11. b Ellenriederné Molnár Éva
     
12. évfolyam    
     
1. helyíezett: Feczkó Ágnes 12. d Rimóczi Anna
2. helyezett: Nagy Boldizsár 12.b Gálné Palágyi Erzsébet 
3. helyezett: Sólyomvári Katalin 12.b Gálné Palágyi Erzsébet 
 
 

"Álmodtam egy startup-ot magamnak" - országos középiskolai verseny 3. helyezés


A csapat tagjai: Arató Gábor (Budapesti Piarista Gimnázium) , Ferenczy András (12.b, 2019/2020), Kelen Domonkos (12.a 2019/2020) , Nacsa Flóra (11.d 2019/2020), felkészítő tanár: Eötvös Soma Bence

 
A tavaly elmaradt Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt év elején még sikerült megtartani (nem online, hanem élőben, és a tavalyi korosztály szerint). Az egyfordulós versenyen két diákunk is bejutott az ország legjobb 15 díjazott tanulója közé:
7. osztályos kategóriában Mocsáry András (8.c) országos 5. lett az induló 2892 diákból, felkészítő tanára Valaczka Ágnes.  
11.  osztályos kategóriában Tremmel  András  (12.b) országos 10. lett az induló 1230 diákból,  felkészítő tanára Ellenriederné Molnár Éva.
 
 
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulóján
Rózsák csapata (6.c)
(Zlinszky Erzsó, Módos Réka, Major-Udvarhelyi Cili és Tombor Veron) 
megnyerte a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi fordulóját, így bejutott az országos döntőbe.
Felkészítő tanár: Berzsenyi Eszter
 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulója (FŐGIMNÁZIUM), 1. helyezés, 2020. november

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulójában első helyet szerezett, és ezzel kijutott az országos döntőre a11.d csapata: Feczkó Nóra, Vénusz Vilma, Gál László és Nabilek Péter.
Felkészítő tanár: Nagy Bence

Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny országos döntője
 Árvay Mátyás (8.c) a tavaly indított Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny országos döntőjében 19. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Gruber Ildikó


Kalmár László Matematika Verseny országos döntője

 A  7. osztályos kategóriában Árvay Mátyás (8.b) országos 2. , Mocsáry András és Őri Zsombor (8.c)  pedig holtversenyben országos 7. helyezettek lettek.
Felkészítő tanáraik: Ellenriederné Molnár Éva és Valaczka Ágnes

 

 

Bolyai Matematika Csapatverseny területi fordulójának eredményei (algimnázium), 2020. november


5. évfolyam

3. hely: MATEK
Sárospataki Zente (5.b), Fekete Balázs (5.b), Halbritter Ádám (5.b), Pászti Samu (5.b)
Felkészítő tanár: Rauscherné Horváth Gyöngy 

6. évfolyam

4. hely: SUDOKU
Záborszky Kinga (6.c), Tombor Veronika (6.c), Csáky-Semsey Ilka (6.c), Werner-Nagy Dóra (6.c)
Felkészítő tanár: Csombó Emese

5. hely: BANÁN NÉLKÜL IS NYERÜNK
Nagy Zsombor (6.c), Steffler Vince (6.c), Szabó Csanád (6.c), Szigetvári Demeter (6.c)
Felkészítő tanár: Csombó Emese

7. évfolyam

1. hely: NEMMONDOMMEG
Bata Máté (7.b), Biacs Gergő (7.c), Kovács Márton (7.c), Simó Katinka (7.c)
Továbbjutottak az országos döntőbe.
Felkészítő tanárok: Valaczka Ágnes, Sepp-Wirnhardt Júlia, Török Csaba

2. hely: GATO
Balázs Benedek (7.a), Hollán András (7.a), Nényei Balázs (7.a), Vincze Marcell (7.a)
Felkészítő tanár: Antalné Rakonczás Éva

3. hely: LYELY
Börcsök Gréta (7.a), Éles-Etele Kincső (7.a), Nagy Júlia (7.a), Somosi Viola (7.a)
Felkészítő tanár: Antalné Rakonczás Éva

6. hely: BANÁN
Haid Vilmos (7.a), Madarassy András (7.a), Krámos Dániel (7.a), Szentirmai Gergő (7.a)
Felkészítő tanár: Antalné Rakonczás Éva

8. évfolyam

1. hely: ARANY ÁSZOK
Árvay Mátyás (8.b), Mocsáry András (8.c), Őri Zsombor (8.c), Szatmári András (8.c)
Továbbjutottak az országos döntőbe.
Felkészítő tanárok: Valaczka Ágnes, Ellenriederné Molnár Éva

2. hely: B TEAM
Papp Soma (8.a), Biacs Márk (8.c), Gyepes Bende (8.c), Polony András (8.c)
Felkészítő tanárok: Valaczka Ágnes, Matolcsy Erzsébet

3. hely: ÉSZBONTÓK
Imre Dorottya (8.c), Schell Bori (8.c), Csók Enikő (8.c), Záborszky Zsófi (8.c)
Felkészítő tanár: Rimóczi Anna

4. hely: BÖBEBABÁK
Tóth Máté (8.a), Markovits Máté (8.a), Kerényi Balázs (8.a), Tarpataki Marcell (8.a)
Felkészítő tanár: Matolcsy Erzsébet

 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntő

A Rózsák csapata (6.c) 9.  helyezést ért el.
A csapat tagjai: Módos Réka, Tombor Veronika, Major-Udvarhelyi Cecília, Zlinszky Erzsébet (6.c)
Felkészítő tanár : Berzsenyi Eszter

 
 
XXVIII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny döntő, 3. helyezés
Koroknai Bence (9.d) 3. helyezést ért el.

 

Női párbaj országos bajnok, 2020. december

Kondricz Katalin öregdiákunk (é. 2016) női párbajban országos bajnok lett.

 
 
A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében (2020. december)

iskolánk Arany Ászok csapata a 8. osztályosok között országos 7. helyezést, a

Nemmondommeg csapata pedig a 7. osztályosok között országos 12. helyezést ért el. 

Az Arany Ászok csapat tagjai: Árvay Mátyás, Mocsáry András, Őri Zsombor, Szatmári András.

Felkészítő tanáraik: Ellenriederné Molnár Éva és Valaczka Ágnes

A Nemmondommeg csapat tagjai: Simó Katinka, Bata Máté, Biacs Gergő, Kovács Márton.

 

Kalmár László Matematika Verseny országos döntő, 2. és holtversenyben két 7. hely, 2021.01.

 A tavaly elmaradt Kalmár László Matematika Versenyt idén tartották meg, ahol a 7. osztályosok döntőjében három diákunk is bekerült az ország legjobb tíz versenyzője közé.

Árvay Mátyás országos 2. helyezett, Mocsáry András és Őri Zsombor holtversenyben országos 7. helyezettek lettek.

Felkészítő tanáraik: Ellenriederné Molnár Éva és Valaczka Ágnes


Bolyai Anyanyelvi Verseny országos döntő

A 11.d csapata – ­ a legjobb fővárosi csapatként – országos 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai:  Feczkó Nóra, Vénusz Vilma, Gál László és Nabilek
Péter
Felkészítő tanár: Nagy Bence

 

Pázmány BÖLCS - ÉSZ országos irodalomverseny, döntő, 2021. január

Pozsgai Cicelle (11.a) 3. helyezett, Fejes Dorottya (12.b) 5. helyezett.
Felkészítő tanár: Mihályi Anikó

 
A „Bendegúz” nyelvész versenyen a második (megyei) fordulóba jutott (2021. január):
Bodó Hanna és Horváth Janka (8.b), felkészítő tanár: Nényei Pál, továbbá Nényei Balázs (7.a) és Szász Vince (8.a), felkészítő tanár: Szőnyi Gergely
 
 
Házi versenyek
Benedek Elek mesemondó verseny, 2020. szeptember 30.

1. helyezett: Szarka Emília (5.b) – A halál és az öregasszony c. mese
2. helyezett: Balogh Hajnalka (6.b) – A bugyuta ember c. mese
2. helyezett: Gincsai  Gábor (5.a) – A király kenyere c. mese
3. helyezett: Szász Villő (6.a) – Kisgömböc c. mese

Meseverseny a Könyvtárban, 2020. szeptember 30.

A verseny kiírása szerint egy héten át kellett feladatokat, rejtvényeket megoldani, és naponta leadni a megoldásokat a könyvtárban. (mesés nevezési lap, az olvasást népszerűsítő szlogenek, meseírás, igaz/hamis, stb.)

1. hely: Nikovits Dorottya, Prohászka Borbála, Rácz Valéria (5.a)
2. hely: Módos Réka, Zlinszky Erzsébet, Kiss-Zichler Luca  (6.c)
3. hely: Tóth Kata, Pappas Flóra, Bajnok Dorka (6.a)
Különdíj: Mátyássy Lázár (5.a)

 

Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny, 2021. január 

5-6. osztály
1.: Székely Hanna (6.b)
2.: Horváth Zita (6.a)
3.: Zlinszky Erzsébet és Csáky -Semsey Ilka (6.c)

7-8. osztály 
1.: Szász Vince (8.a)
2.: Buzás Réka (7.c)
3.: Kristán Bercel (7.a)

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulója

5. évfolyam:

1. hely: Termés csapat (5.b) 
Fekete Balázs, Madocsay Gellért, Nagy Bertalan, Sárospataki Zente
felkészítő tanár: Fancsovitsné Bőjtös Zsuzsanna
Országos döntőbe jutottak.
 
7. évfolyam:
2. hely: Négy krumpli csapat (7.c) 
Dunay Máté, Fekete András, Kovács Márton, Szele Tamás
felkészítő tanárok: Bobok Csilla, Ulviczki László,  Fancsovitsné Bőjtös Zsuzsanna, Csizy Judit
 
3. hely: Búbos vöcsök csapat (7.b)
Bata Máté, Kiss Zsombor, Telbisz Réka, Walthier Viola
felkészítő tanárok: Kegyesné Benkő Erzsébet, Dr. Tatárné Tar Judit,  Fancsovitsné Bőjtös Zsuzsanna, Kőszeghyné Keresztes Éva
 
8. évfolyam:
1. hely: Hóbaglyok csapat (8.b)
Bodó Hanna, Botyánszki Liliána, Kovács Bernadett , Salacz Lilla
felkészítő tanárok: Gruber Ildikó, Várday Gergely, Dr. Kerkápoly Anikó
Országos döntőbe jutottak.

Hevesy György Kárpát-medencei Kémiaverseny kerületi fordulója

7. évfolyam
1. hely: Kiss Zsombor (7.b)
felkészítő tanár: Dr. Tatárné Tar Judit
 
2. hely: Bata Máté (7.b)
felkészítő tanár: Dr. Tatárné Tar Judit
 
2. hely: Kovács Márton (7.c)
felkészítő tanár: Ulviczky László
 
3. hely: Walthier Viola (7.b)
felkészítő tanár: Dr. Tatárné Tar Judit
 
 
8. évfolyam
1 hely: Árvay Mátyás (8.b)
felkészítő tanár: Gruber Ildikó
 
3. hely: Székely Koppány (8.b)
felkészítő tanár: Gruber Ildikó
 
Mind a hat diák bejutott a fővárosi fordulóba.
 
OKTV DÖNTŐJÉBE JUTOTTAK, 2021. február
 
Tóth Vera (12.a) bejutott a Vizuális kultúra OKTV döntőjébe
Felkészítő tanár: Szalay József

Feczkó Nóra (11.d) bejutott a Matematika OKTV döntőjébe

Felkészítő tanár: Matolcsy Erzsébet

 

Tremmel András (12.b) bejutott a Matematika OKTV döntőjébe

Felkészítő tanár: Ellenrierdené Molnár Éva